Ciekawostki ze świata Biohackingu – pomiar HRV, cel w życiu a neurodegeneracja, alkohol a sen

 • Michał Undra
 • 03 minuty
 1. Ostatnio sporo pisałem o HRV jako dobrej metodzie pomiaru reakcji na stres i ogólnie regeneracji. Do pomiaru HRV używamy opasek i zegarków (najlepiej apple watch), opaski Polar H10 czy też Oura ring. Jednak jest aplikacja, która bez dodatkowych gadżetów w sposób darmowy mierzy tętno, HRV oraz nasze oddychanie! Aplikacja nazywa się monitor ciśnienia krwi od MX labs (dostępna na IOS jak i android). Tutaj można dowiedzieć się więcej.

   

  2. Wiele czynników wpływa na zdrowie i pracę naszego mózgu – nie tylko dieta, stres czy aktywność fizyczna. W bardzo ciekawym badaniu wykazano, że osoby, które miały cel w życiu miały zmiany w mózgu wskazujące na chorobę Alzheimera… jednak nie miały w ogóle objawów demencji! Dlatego też tak ważne jest, żeby oprócz zdrowego stylu życia i biohackingu dbać o zadowolenie z własnego życia, otaczających nas ludzi i minimalizację stresu. Warto także mieć cel i misję w życiu ?

   

  3. Jak alkohol wpływa na sen? Bardzo często słyszę, że piję drinka/wino/piwo na „lepszy sen”. Jak jest naprawdę – zobacz tutaj.

   

  4. Zapraszam do sprawdzenia nowego podcastu Biohacking i nie tylko, gdzie z Arturem Jobdą rozmawialiśmy o różnych formach treningu, zdrowiu ciała, nootropikach i wielu innych kwestiach. Youtubepodcast w wersji audio.

   

  Do usłyszenia wkrótce!

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.