Jak poprawić zdrowie wątroby przez suplementację selenu

  • Michał Undra
  • 04 minuty

A w dzisiejszym badaniu skupimy się na wątrobie. Wiesz, że wątroba to jedyny narząd, na którego choroby każdego roku umiera coraz więcej osób niż poprzedniego? Takich wyników nie mają nawet choroby serca… Obecnie mamy bardzo częste problemy ze stłuszczeniem wątroby – alkoholowym – wiadomo od czego oraz niealkoholowym – związanym przede wszystkim z nadmierną masą ciała czy insulinoopornością. Dodatkowo negatywnie na zdrowie wątroby wpływają wirusy HBV czy HCV, które długofalowo przyczyniają się do jej obciążenia czy nawet nowotworów. Dlatego też tak ważne jest, aby kontrolować jej zdrowie.

I tutaj wchodzi poniższe badanie, w którym wykazano, że selen poprawia zdrowie wątroby w przypadku jej włóknienia (które może prowadzić do marskości i całkowitego uszkodzenia wątroby), ale… wszystkie osoby z badania miały próby wątrobowe w normie, mimo włóknienia! Dlatego też ważne są normy funkcjonalne (przeważnie węższe niż standardowe) oraz badania obrazowe, takie jak USG. Na temat badań prewencyjnych oraz norm, także dla wątroby wypowiadałem się w tym filmie.

Tyle w tym mailu, dbajcie o swoje zdrowie i wątrobę ?

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.