Jak przebywanie w naturze zmniejsza odczuwany stres

 • Michał Undra
 • 02 minuty
 1. Przebywanie w naturze to jedna z metod redukcji stresu. Jednak kluczem nie jest jedynie kolor zielony. Okazuje się, że przebywanie w VR (virtual reality), które naśladowało miasto, jednak budynki były pomalowane na zielono – nie zmniejszało odczuwanego stresu. Jednak przebywanie w naturze to więcej niż kolor zielony i spacery, siedzenie w parku czy też medytowanie ma swoje niezaprzeczalne korzyści. Źródło.

   

 2. Jakiś czas temu udzieliłem wywiadu dla Rozwojowiec.pl w celu nagrania wywiadu w temacie Biohackingu: “Szybko i skutecznie popraw swoją pracę mózgu dzięki biohackingowi”

   

  Nagranie z tego wywiadu miało się ukazać w ramach konferencji online Break Your Limits razem z wywiadami ponad 50 innych ekspertów związanych z którymś z tych obszarów:

  • Psychologia i rozwój osobisty
  • Biznes i zarabianie
  • Zarządzanie pieniędzmi i inwestowanie
  • Zdrowie i energia
  • Relacje

  Idea była taka, aby w jednym miejscu zgromadzić kluczową wiedzę z każdego z tych obszarów, bo one wszystkie razem się przenikają i wpływają na to, z jaką skutecznością osiągamy nasze cele w każdym z nich.

  W ramach Konferencji poruszanych jest wiele tematów, ale na temat zdrowia poświęcony jest oddzielny temat, gdzie występuje wielu dietetyków – m. in. Magda Hajkiewicz (Magda Wiem Co Jem) czy Marek Purczyński.

  Dzisiaj ten projekt się otworzył i możesz zgarnąć dostęp do wszystkich tych wywiadów (i jeszcze kilku innych rzeczy) za darmo.

  Tylko ważne – bezpłatny dostęp jest tylko przez ograniczony czas. Później będzie normalnie sprzedawany, więc warto zerknąć teraz: Szczegóły konferencji online Break Your Limits.

Zapraszam także do sprawdzenia nowego filmu na kanale YouTube.

Do usłyszenia już wkrótce.

Michał Undra

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.