Ciekawostki ze świata Biohackingu – mądrość a samotność, posty dłuższe i krótsze dla zdrowia

  • Michał Undra
  • 03 minuty
  1. W bardzo ciekawym, nowym badaniu wykazano, że osoby, które charakteryzują się dużą mądrością, radzą sobie lepiej społecznie (doświadczają mniej samotności, mają większe wsparcie społeczne, ale także współczucie), ale dodatkowo mają bardziej zdywersyfikowany mikrobiom. Nie wiadomo co jest przyczyną, a co skutkiem, jednak jest to kolejny powód, dla którego warto dbać o jelita. A jak o nie zadbać? Cały nasz styl życia, biohacking, ale także dieta wpływają na mikrobiom. Stres, zaburzenia snu, brak aktywności fizycznej – to wszystko wpływa negatywnie na bakterie jelitowe.
  1. Na temat postów – dłuższych i krótszych – istnieje mnóstwo mitów – np. takich, że IF wpływa na odchudzanie, insulinooporność czy wydzielanie różnych hormonów. Te mity wyjaśniam dokładnie w poniższym filmie.
POSTY dłuższe i krótsze i ich wpływa na zdrowie. INTERMITTENT FASTING
  1. Nowy podcast!

Zapraszam Cię do sprawdzenia nowego odcinka podcastu Biohacking i nie tylko, gdzie wraz z Marcinem Ostaszewskim rozmawiamy o temacie płodności – jak ją mierzyć, jak ją wesprzeć oraz różnicach między kobietami a mężczyznami.

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.