Ciekawostki ze świata Biohackingu – pomiar stresu, Smartwatche

  • Michał Undra
  • 02 minuty

Niedawno wspominałem o tematach HRV (zmienność rytmu zatokowego) – jako najlepszy wyznacznik przemęczenia organizmu – pod względem treningu, snu, ale także choroby. Mówiłem także o metodach mierzenia HRV.

Apple Watch 6 bardzo dobrze mierzy HRV. Świetnie mierzy także sen. Dodatkowo najlepiej ze wszystkich opasek mierzy tętno podczas treningu (co jest bardzo trudne, większość opasek i smart watchy robi to wręcz beznadziejnie).

Tutaj możesz zobaczyć film z analizą działania Apple Watch 6, poza tym bardzo polecam ten kanał na YouTube – świetnie recenzje opasek, smartwatchy, oura ring i innych przyrządów do pomiaru snu, HRV czy tętna.

Oprócz Apple Watch najlepiej pod kątem snu wypadają opaski Fitbit, szczególnie chargé 4 oraz sense.

Nowy podcast!

Zapraszam także do sprawdzenia nowego odcinka podcastu BIOHACKING i nie tylko. Tym razem moim gościem był Dawid Dobropolski, a rozmawialiśmy o chronobiologii. Z tego podcastu sam wyciągnąłem wiele przydatnych informacji i obiecuję, że jest napakowany przydatnymi informacjami. Dostępny na YouTube, Spotify oraz innych platformach streamingowych.

Zapraszam także do obejrzenia nowego filmu na temat zdrowia włosów.

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.