Ciekawostki ze świata Biohackingu – utrzymanie masy ciała po odchudzaniu, astaksantyna a płodność

 • Michał Undra
 • 03 minuty
 1. Utrzymanie masy ciała po diecie przeważnie bywa trudniejsze niż samo odchudzanie. Większość osób powraca do masy ciała sprzed diety po kilku latach. Jednak bardzo ciekawe badanie pokazuje, że kluczem do utrzymania odpowiedniej sylwetki nie musi być wcale dieta… a aktywność fizyczna! I to nie byle jaka – robienie odpowiedniej ilości kroków, czyli tzw. NEAT – aktywność niezwiązana z treningiem. Od dłuższego czasu staram się powtarzać, że pod kątem odchudzania ważniejsze od cardio będzie to, co robimy w ciągu dnia – ile się ruszamy, ile mamy przerw w pracy na aktywność, czy używamy schodów zamiast windy, oraz – przede wszystkim – ile kroków dziennie wykonujemy.

   

  W badaniu tym wykazano, że osoby, które straciły ponad 15kg, a po odchudzaniu wykonywały ponad 12,000 kroków dziennie (to dosyć spora ilość) miały znacznie większą szansę na utrzymanie sylwetki po roku. A więc NEAT jest naprawdę kluczowy.

   

  1. Astaksantyna a leczenie niepłodności?

  Astaksantyna – jeden z karetonoidów o działaniu antyoksydacyjnym może wpływać korzystnie na jakość nasienia i pomóc w przypadku niepłodności mężczyzn. Astaksantyna występuję w oleju z kryla, ale dodatkowo odpowiada za kolor… upierzenia flamingów ?

 

https://www.sciencedaily.com/releases/2019/03/190329130227.html

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.