Czy filtry światła niebieskiego działają? f.lux, night shift i inne

  • Michał Undra
  • 03 minuty

Używanie filtrów niebieskiego światła na komputer i telefon (wbudowanych lub aplikacji typu f.lux) jest bardzo popularne. Powszechnie uważa się, że taki filtr „wystarczy” i nie trzeba się niebieskim światłem przejmować. Jednak badania pokazują co innego – takie filtry nie do końca spełniają swoją rolę.

Dlaczego tak jest? Jest kilka teorii:

– aplikacje te nie wpływają na efekt migotania;

– nie blokują całkowicie niebieskiego światła;

– podczas używania komputera czy telefonu korzystamy z innych źródeł światła (np. światło w pokoju, żarówki).

Negatywny wpływ niebieskiego światła na zdrowie został już jednoznacznie potwierdzony. Jeżeli masz problemy ze snem, wstawaniem i poziomem energii – blokowanie niebieskiego światła to absolutna podstawa.

Więcej na informacji temat snu, rytmu dobowego i pracy mózgu znajdziesz w moim kursie o poprawie pracy mózgu i biohackingu. W kursie dowiesz się też, jakich konkretnie metod używam dla optymalizacji snu. Opowiadam w nim także m.in. o tym dlaczego (w większości przypadków) NIE WARTO mierzyć swojego snu.

Kurs składa się z 10 modułów i 40 lekcji. Cena promocyjna trwa tylko do niedzieli.

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.