Kiedy najpóźniej można spożywać kawę?

  • Michał Undra
  • 03 minuty
  1. Kiedy można spożywać kawę? To pytanie pojawia się bardzo często. Jednoznacznie wykazano, że nie powinniśmy spożywać kofeiny później niż 6 godzin przed zaśnięciem, chociaż niektórzy eksperci nie polecają jej nawet po 12 w południe, dla osób, które mają problemy z zasypianiem. Co ciekawe, nawet jak śpisz “dobrze” po kawie i tak nie powinieneś jej spożywać wieczorem – możesz subiektywnie nie odczuwać jej skutków, ale sen będzie zaburzony.

    Dodatkowo nie poleca się spożywać kawy z posiłkami i suplementami (poza niektórymi nootropikami), ponieważ zaburza ona wchłanianie substancji odżywczych.

 

  1. Jeżeli ten temat Cię interesuje to zapraszam do mojego kursu na temat biohackingu i poprawy mózgu, które sprzedaż właśnie ruszyła. Poruszam tam tematy takie jak sen, rytm dobowy, nootropiki, kawa i wiele, wiele innych.

 

  1. Tylko do końca tygodnia trwa DUŻA PROMOCJA!

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.