Honorowe oddawanie krwi a kofeina i leki

  • Michał Undra

               Jak bardzo jesteśmy uzależnieni od leków, kofeiny i innych substancji pokazało bardzo ciekawe, świeżutkie badanie analizujące zawartość różnych substancji w krwi oddawanej honorowo do transfuzji.

                W każdej z 18. Badanych partii krwi wykazano zawartość kofeiny! W 8. Próbkach znaleziono lek na kaszel dostępny bez recepty (Dekstrometorfan) a w 13. wykryto leki na receptę.

               Oczywiście zakres badania był bardzo niewielki, jako że badało ono bardzo niewielką ilość krwi (tylko 18. Partii), jednak mówi nam o tym, jak bardzo stała się kofeina – jest to najczęściej spożywany stymulant na świecie. Dodatkowo jak widać mnóstwo osób spożywa leki na receptę i bez recepty. Sama kofeina dla większości osób nie będzie wywoływać problemów (poza bardzo rzadkimi wyjątkami), jednak leki, szczególnie dostępne na receptę mogą spowodować niekorzystną reakcję u osoby otrzymującej krew.

Badacze mieli bardzo ograniczoną ilość substancji, na które byli w stanie przebadać krew, ponieważ nie ma jednej metody laboratoryjnej wykrywającej wszystkie leki, toksyny czy stymulanty.

Dlatego też jeżeli już oddajecie krew (do czego zdecydowanie zachęcam) – dbajcie, by była ona najlepszej jakości.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0731708519320795

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.