Jaki budzik stosować by szybko się obudzić?

  • Michał Undra
  • 03 minuty
  1. Jaki rodzaj budzika stosować, by najszybciej się obudzić?

Mamy coraz więcej badań naukowych na bardzo różne tematy. Naukowcy badają np. jaki rodzaj budzika najlepiej nas budzi, zmniejszając czas inercji po śnie (czyli moment, gdy jesteśmy „zawieszeni” pomiędzy snem a jawą. U niektórych trwa to chwilę, u innych całe godziny). Wykazano, że bardziej spokojne dźwięki oraz melodie skracały czas potrzebny do pełnego przebudzenia, w porównaniu ze standardowymi, głośnymi budzikami. Ja od siebie dodam, że rano nie polecam stosowania funkcji drzemki – ponieważ nie pomoże ona nam się wyspać, a skróci czas na poranne przygotowania i dołoży dodatkowego stresu ?

  1. Jak tłuszcze w diecie mogą wpływać na ryzyko powstawania migren?

Obecnie coraz więcej mówi się o różnych przyczynach migren, oraz o terapiach, które mogą być pomocne. Znanymi czynnikami dietetycznymi, które mogą wywołać migrenę są m.in. kawa czy czekolada, jednak jedno z ostatnich badań wykazało, że duże spożycie kwasów tłuszczowych omega-6, a w szczególności kwasu linolowego może zwiększać ryzyko powstawania migren. Duże znaczenie ma także stosunek kwasów tłuszczowych omega-6 do omega-3 (więcej omega-3 to mniejsze ryzyko powstawania migren). Ja jestem ogromnym zwolennikiem kwasów tłuszczowych omega-3 w diecie i/lub suplementacji, ponieważ coraz więcej badań wykazuje ich bardzo szeroki wpływ na zdrowie i cały organizm.

Zapraszam także do sprawdzenia moich nowych filmów na YouTube:

Pozdrawiam i do usłyszenia wkrótce 🙂

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.