Opaska do medytacji Muse – jak lepiej i skuteczniej medytować

  • Michał Undra

Od tygodnia testuje opaskę do medytacji Muse która jest urządzeniem EEG, mierzącym fale mózgowe w czasie rzeczywistym i daje neurofeedback.

Gdy nasz umysł jest aktywny dźwięki z telefonu są głośniejsze, gdy się uspokaja – dźwięki także się uspokajają i wyciszają. Przy dłuższym okresie spokoju słyszymy dźwięki ptaków.

Oczywiście aplikacja w telefonie mierzy czas medytacji, regularność itd, by jeszcze bardziej zachęcić nas do regularnej medytacji.

Na początku sam się zastanawiałem czy urządzenie to ma prawo działać, jednak po różnych testach jestem przekonany, że daje wartościowe informacje. Nie dość, że posiadając opaskę dużo chętniej medytuje żeby się sprawdzić to dodatkowo feedback dawany na bieżąco powoduje, że chce jak najbardziej wyciszyć dźwięki z aplikacji, a przy tym uspokoić umysł.

Mimo, iż mamy dopiero marzec – prawdopodobnie jest to mój najlepszy biohackerski zakup tego roku.

#biohacking #medytacja @ Warsaw, Poland

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.