Top 5 suplementów na szybkie odstresowanie

  • Michał Undra
  • 02 minuty
  1. L-teanina – bardzo skuteczna i bezpieczna. Oprócz działania nootropowego w połączeniu z kofeiną (najczęściej w postaci kawy) działa także uspokajająco oraz może poprawiać sen.
  2. Chmiel, kozłek lekarski, melisa, waleriana, rumianek, męczennica. Te zioła bardzo fajnie wyciszają, uspokajają, mogą ułatwiać sen. Można jest stosować w postaci suplementów (największa moc działania), ale także naparów czy herbat. Dodatkowo można wykorzystać w bardzo przyjemny sposób – wypijajać piwo bezalkoholowe przed snem (alkohol to toksyna, której polecam unikać).
  3. GABA – ten suplement często stosowany jest na odstresowanie, jako że to właśnie neurotransmiter GABA odpowiada za wyciszenie (fizyczne i psychiczne). Jednak wchłanianie GABA z suplementów jest bardzo słabe, więc nie polecam stosować, chociaż badania wykazały korzystny wpływ na stres fizjologiczny.
  4. Magnez. W zależności od rodzaju – magnez może pobudzać lub wyciszać. Z wyciszających polecam bardzo glicynian (szczególnie na sen), taurynian (dla zdrowia serca i układu nerwowego).
  5. Kava kava – suplement ziołowy o mocnym działaniu uspokajającym. Polecam dla bardziej zaawansowanych osób.

Dodatkowo bardzo silnymi środkami uspokajającymi są phenibut czy picamilon, ale te polecam tylko dla osób z bardzo szerokim doświadczeniem.

Miło mi poinformować, że podjąłem współpracę z Pro-peptydy. Jak sama nazwa wskazuje – strona zajmuje się sprzedażą peptydów. Dla mnie najciekawszym obecnie peptydem jest epitalon, o którym mówiłem w tym filmie. Z rzeczy uspokojających pomocne mogą być semax czy selank.

Na hasło UNDRA obowiązuje zniżka na zakup 🙂

Zapraszam także do sprawdzenia nowego filmu na kanale YouTube na temat morsowania.

Do usłyszenia za tydzień 🙂

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.