Aktywność fizyczna a zdrowie mózgu

  • Michał Undra

               Aktywność fizyczna jest bardzo dobra dla zdrowia mózgu – bez treningu i codziennej aktywności nasz mózg nie będzie funkcjonował najlepiej (jedną z głównych przyczyn czemu sam trenuje jest właśnie pozytywny wpływ treningu na pracę mózgu, w tym na nastrój).

               W poniższym badaniu na młodych, zdrowych osobach wykazano, że zdrowie fizyczne mocno przekłada się na pracę mózgu. Badano jaki dystans ochotnicy przeszli w ciągu 2 minut na bieżni. Im dłuższy dystans – tym lepsza praca mózgu, funkcje kognitywne, pamięć, ale także lepiej zachowana struktura istoty białej – związanej m. in właśnie w uczeniu się.

               Wiadomo, że zdrowie fizyczne można zmierzyć na wiele różnych sposobów, jednak to jak szybko potrafimy spacerować może mieć wpływ na nasz mózg J

PS. Ja akurat chodzę bardzo szybko, rzadko kto może za mną nadążyć 😛

https://www.nature.com/articles/s41598-019-49301-y

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.