Kofeina + tyrozyna + l-teanina przed treningiem – poprawa dokładności

  • Michał Undra

               Połączenie kofeiny i l-teaniny to bardzo znany, skuteczny, bezpieczny i nieźle przebadany stack nootropowy, który przeważnie zaleca się na początek przygody z nootropikami.

               W poniższym badaniu po raz pierwszy przebadano połączenie kofeiny, l-teaniny oraz l-tyrozyny przed treningiem (niestety nie podano dokładnych dawek) u osób trenujących regularnie. Wykazano, że takie połączenie poprawia dokładność na treningu, mając niewielki wpływ na inne parametry.

               Praca ta jest bardzo ciekawa, ponieważ po raz pierwszy badano takie połączenie, a ogólnie stackowanie suplementów to bardzo mało zbadany temat, a wiadomo że możemy komponować bardzo różne stacki w suplementacyjne w konkretnych celach dla lepszych efektów. 

https://link.springer.com/article/10.1186/s12970-019-0326-3

Autor
artykułu

Michał Undra

Specjalista ds. Zdrowia, ekspert do spraw biohackingu i poprawy pracy mózgu

Ekspert w dziedzinie biohackingu, optymalizacji pracy mózgu, snu oraz wpływu stresu na organizm.

Specjalizuje się w interpretacji badań, poprawie pracy mózgu, biohackingu oraz suplementacji. Na co dzień prowadzę konsultację indywidualne, na których poprawiam zdrowie, sylwetkę oraz pracę mózgu moich klientów. Jestem autorem szkoleń stacjonarnych oraz online z szeroko pojętej tematyki zdrowia, oraz biohackingu.